Sık sorular

Postural Ball® nedir?

Postural Ball®, akışkanlık, yumuşak müzikte ve büyük bir balonla (İsviçre Ball veya Klein Ball) kalıcı temasta uygulanan bir postüral aktivite “spor sağlığı – kuyu”.

Statik duruşların değişimi, pasif germe ve hassas kodlama ve 3 temel ilke (Nadine Garcia yöntemi) üzerine kurulan kesirli bir oturum süreci

Postural Ball® önleyicidir ve duruşunu düzgün bir şekilde yerleştirmek için tasarlanmıştır. Her şey şunlar hakkında kodlanmıştır: Topa nasıl gidileceği veya düşmeleri önlemek ve çeşitli fiziksel sorunları dikkate almak için önlemede nasıl çıkacağı.

Amaç: vücudu güçlendirmek, vücudu ideal bir hizalamaya geri getirmek, böylece güçlü bir stabilite yaratmak, gerginlikleri serbest bırakmak ve sıvıları dolaşmak.

Neden bu yöntem?

2000 yılında bir trafik kazasının ardından Nadine Garcia, servikal ve arka omurlar için sonuçlar aldı. Birkaç ay boyunca çeşitli bakım oturumlarını takip ettikten sonra; İyileşmesini hızlandırma ve acılarını hafifletme araçları üzerinde kişisel olarak çalışmaya karar verdi. Her gün, meditasyon duruşunda, belirli bir nefes eşliğinde, farkındalığını orta eksenine vücudundan görselleştirerek koydu. Birkaç oturum boyunca gerilimlerini çözmeyi başardı. Bu uygulamadan, sırt problemlerini ve bedensel dengesizlikleri önlemek için bir yöntem oluşturma fikrini çimlenmeye. Daha sonra İsviçre Ball ile bir yöntem ayarlamaya karar verdi.

Eylül 2012’de, 10 yıldan fazla Postural Ball® Postural Uygulaması ve Buluculardan sonra Nadine Garcia, Postural Ball® eğitmeni olmak için bir eğitim okulu oluşturarak markayı yatırmaya karar verdi.

Yoga/Pilates'e benziyor mu, Ball Spor Salonu?

Hayır, çünkü Postural Ball® kesin bir kodlamaya sahiptir. Kasları gönüllü olarak kasılmaya ve göbeğe girmeden veya emmeden 20 saniye ile 1 dakika arasında izometride duruşları koruyacağız. Tekrarlanan duruşlar veya gönüllü kas kasılması ve eklem gerilimleri yoktur. Bırakmalıyız!

Her şey doğal olarak yapılır, Nadine Garcia yönteminin gerçekten benzersiz olan 3 temel ilkesine odaklanır.

Vücut gerilimlerini serbest bırakır ve zihni rahatlatırız.

Vücudun hangi alanlarında işe yarıyor?

Öncelikle, bu tüm vücudun tüm derin kaslarını isteyecektir; Her şey Postural Ball® ile uğraşır. Diğer şeylerin yanı sıra: enine.

Omurga kaslarının güçlendirilmesi de omurgamızın iyi bir şekilde bakımı için çok kararlıdır. Ama aynı zamanda tüm vücudu yumuşatacağız ve kaslarının veya eklemlerinin hangi kısımlarının gerilim içinde olduğu konusunda farkında olacağız. Ve etrafımızdaki boşlukla bir tane yapın.

Faydalar nelerdir?

Postural Ball® aşağıdakiler için etkilidir:

Duruş ve vücut dengesini iyileştirin
Derin kasları güçlendirmek
Kılıflı bir göbek
Dik kas grupları rahatlatıcı
Serbest bırakma gerilimleri
Nefes ve kan dolaşımını iyileştirmek
Konsantrasyonu teşvik edin
Etrafınızdaki vücudunuz ve alanınız hakkında daha iyi farkındalığın var
Fiziksel ve zihinsel refah durumu geliştirin …

Postural Ball® Kimin için?

Postural Ball®, fiziksel durumlarını ve refahlarını korumak veya iyileştirmek isteyen herkes için geçerlidir:

Erkekler / Kadınlar / Yaşlılar / Hamile Kadınlar ve Çocuklar.

Sedanter veya yüksek seviyeli sporlar.

Bireysel veya kolektif koçlukta.

Etkinlik Tarihi – Postural Ball® Oluşumları

Postural Ball® eğitimine kaydolun

Eğitim için bir yer alıp almadığınızı öğrenmek için aşağıya tıklayın ve eksiksiz bir kayıt dosyası (Teklif, Sözleşme ve Eğitim Programı) alacaksınız.

Postural Ball® Fransa’da Nadine Garcia tarafından oluşturuldu

Erken çocukluktan beri spor konusunda tutkulu olan Nadine Garcia, profesyonel kariyerine 20 yaşında spor dünyasında başladı.

Kolektif ve bireysel derslerde birkaç yıllık deneyimden sonra, 2001 yılında Postural Ball® konseptinin oluşturulmasının ardından 2016’da sattığı “Center Biogym” başlıklı Colomiers (31) adlı kocasıyla bir fitness merkezi açtı.

2013 yılında ve spor profesyonellerinin isteği üzerine, yöntemini büyük bir zevkle öğretmek ve herkesin iyiliği için paylaşmak için “Nadine Garcia” eğitim okulunu yarattı.

Bir eğitmen ve ortak ekibi bunu Fransa ve yurtdışındaki geliştirme projelerinde desteklemektedir.

Covid Pandemi sırasında, birkaç yıldır aklında geçirdiği 2 kavram daha sunmaya karar verdi: Fighting Ball® ve Stretch Flow®

Bugüne kadar, eğitim okulunun lideri olmasının yanı sıra, bölgesindeki kolektif kurs oturumlarına ev sahipliği yapmaya ve Masters sınıfına ve etkinliklerine katılmaya devam ediyor.

Nadine Garcia, Toulouse bölgesindeki Fransa’dan (31).

1994’ten beri spor koçu ve fitness ve iyi profesör.

Eğitim, bakım ve spor vücut geliştirme durumundan mezun oldu (Arılar H.A.C.U.M.E.S.E.). Pilates, Tai Chi ve Sırt Konumlandırma Posturolojisi konusunda eğitildi.

Ayrıca Toulouse’daki Creps ve Paul Sabatier Üniversitesi’nde jüri işlevi gördü (31). Chem (İleri Tıp Araştırmaları Koleji) içindeki fizyoterapistler için İsviçre Ball’da uzman bir eğitmen olarak konuşmacı.